Poznajemy instrumenty cz. III – 30.11

 

Dziś naszym gościem był Pan Piotr , tata Jasia, który z wielkim entuzjazmem odpowiedział na nasze zaproszenie. Pan Piotr przywiózł ze sobą instrumenty, które zajęły miejsce w całej sali przedszkolnej a ich skręcenie trwało prawie dwie godziny. Nasz gość zaprezentował nam instrumenty perkusyjne oraz strunowe. Perkusja, gitara basowa i elektryczna, bębny indyjskie, zaklinacz deszczu oraz inne instrumenty afrykańskie nie stanowią już dla nas tajemnicy. Dzięki nim wiemy jak brzmi muzyka rockowa oraz reaggae. Każdy z nas miał okazję wyrazić swą ekspresję muzyczną przy użyciu perkusji oraz gitary elektrycznej. Pan Piotr świetnie sprawdził się w roli eksperta i z wielką cierpliwością i zaangażowaniem opowiedział o instrumentach, przekazał fachową wiedzę i terminologię. Serdecznie dziękujemy za niezapomniane wrażenia, była to świetna zabawa nawet dla dorosłych :).

Leave your comment