Projekt „Farby” w grupie Średniej

IMG_5761

W listopadzie Grupa Średnia zrealizowała projekt „FARBY” 🙂

Dzieci poznawały rodzaje farb, ich przeznaczenie oraz kolory – barwy podstawowe i i pochodne. Zdobywały informacje jak i gdzie powstają farby w zależności od przeznaczenia. Przeprowadzały doświadczenia związane z farbami ( klasyfikowanie, porównywanie, mieszanie, rozpuszczanie etc.) Malowały farbami na różnym podłożu, np. na papierze, na szkle, płótnie. Namalowały też w prezencie dla babć i dziadków na podobraziach dzieła wg własnego pomysłu 🙂

Zadawały pytania zaproszonym gościom m. in. Pani Jowicie – dziękujemy za ciekawe zajęcia, na których powstał grupowy obraz pt. „Tęcza”. Odwiedziły także sklep plastyczny, w którym kupiły brakujące farby. Stworzyły także swoje farby m. in.”puchnące”.

Udało się znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania 🙂

Dziękuję bardzo Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu fantastycznego kącika tematycznego!!! 🙂

Leave your comment