Projekt „gry planszowe ” w Zerówce

W dniach 02 – 16 luty, Zerówka realizowała projekt „Gry planszowe”. Projekt rozpoczęliśmy od budowania wspólnych doświadczeń dla całej grupy, poprzez oglądanie zgromadzonych gier planszowych. Na tej podstawie stworzyliśmy całą listę pytań dotyczących tego, czego chcielibyśmy sie dowiedzieć. wiele naszych wątpliwości rozwiał film edukacyjny pt. „Jak powstają puzzle i gry planszowe?”.

Nasza kolekcja gier planszowych powiększała się systematycznie, co pozwalało nam na bezpośrednie ich poznawanie (mierzenie długości i szerokości planszy, przeliczanie żetonów, sprawdzanie skali wieku i certifikatów bezpieczeństwa). skłoniło to nas do stworzenia pierwszej naszej gry planszowej –  Domina. W ramach zajęć terenowych, odwiedzieliśmy jeden ze sklepów z grami planszowymi. półki uginające się od gier przygodowych, tradycyjnych i logicznych zafascynowały nas, ale niemy zachwyt wzbudziły przede wszystkim gry figurkowe i bitewne.

Zdobytą do tej pory wiedzę uporządkował i uzupełnił nasz ekspert – właściciel sklepu Felippe. Nasz gość dał nam możliwość wypróbowania dziecięcych gier logicznych, rodzinnych i zręcznościowych. rozbudził nasze zainteresowania na tyle, iż powstała kolejna przedszkolna gra w naszym wykonaniu. Wspólnymi siłami stworzyliśmy jej prototyp, w kolejnym etapie planszę i instrukcję – zabawy było przy tym co niemiara. Zgromadzona dokumentacja fotograficzna pozwoliła nam podsumowac zdobyta wiedzę, którą podzieliliśmy się z innymi przedszkolakami.

 

Leave your comment