Niezwykli goście w Przedszkolu

 

Wizyta Lubelskiego Egzotarium

Pewnego dnia, grupa średniaków spacerując po okolicy była świadkiem nieszczęśliwego wypadku kota dachowca, którego właściciela niestety nie udało nam się odnaleźć. Postanowiliśmy więc odwieźć pacjenta do schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Tam powitał nas Pan Bartek Gorzkowski i troskliwie zajął się kotem. Podczas rozmowy okazało się, że jest on twórcą jedynego na skalę Polski i części Europy – Lubelskiego Egzotarium. Jest to niezwykłe miejsce pełne egzotycznych porzuconych zwierząt, wymagających odpowiednich warunków i długiego leczenia. Zaprosiliśmy Pana Bartka do Naszego przedszkola aby opowiedział o tych fascynujących stworzeniach. Pan Bartek przyjechał z Gekonem Lamparcim, Agamą Brodatą, Wężem Mlecznym, Pytonem Tygrysim, Żółwiem Stepowym, Żółwiem Czerwonolicym oraz Ślimakiem Olbrzymim. W tym tygodniu rozmawialiśmy o przygotowaniach zwierząt do zimy, mieliśmy też okazję poznania niektórych zwyczajów zwierząt egzotycznych. Dziękujemy za bezcenną lekcję przyrody i mnóstwo wrażeń…

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *