Orzechowe wafle Maluszków

 

 

…”Nikt z was chyba dobrze nie wie,
Co się dzieje w dziupli w drzewie.

Tam wiewiórka właśnie mieszka,
Tam orzeszek do orzeszka

Składa pilnie i w cichości
Liczy swoje oszczędności…”

Jesień przyniosła w darze orzechy, skorzystaliśmy i podkradliśmy troszkę wiewiórce z dziupli. Postanowiliśmy spróbować naszych sił w zakresie mini sztuki kulinarnej i wykonać wafle z masą orzechową. Orzechy laskowe i włoskie zostały posiekane i wylądowały w pysznej masie. Potem tylko wszystko dokładnie wymieszać, rozsmarować, poodciskać i gotowe. Była to trudna praca, ale wiele nas nauczyła. Nie wiedzieliśmy że mamy takie sprawne ręce, wszystko poszło gładko i pysznie się skończyło. Świetna zabawa!

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *